Echipa Națională a României a câștigat, joi, în etapa a treia a Grupei 4, din Seria C a Ligii Națiunilor, împotriva reprezentativei Lituaniei, scor 2-1. “Tricolorii” au condus timp de 77 de minute, însă au fost foarte aproape să piardă victoria pe final. România a deschis scorul în prima repriză prin Chipciu (13'), Lituania a egalat prin Zulpa, în minutul 90, iar Alexandru Maxim, intrat pe teren în minutul 78, a marcat în minutul 90+4, după ce l-a “culcat” pe Jankauskas în careu și l-a învins pe Setkus cu un șut la colțul lung. După această victorie, “tricolorii” au trecut pe poziția secundă a grupei, după Serbia, care s-a impus în deplasarea din Muntenegru, scor 2-0.
Cititi articolul original aici: ​Liga Națiunilor:Lituania vs. Romnia 1-2 / Maxim aduce victoria n minutul 90+4, după un final chinuitor